Про нас Контакти Галерея Акції Поради

Комплектуючі для покрівлі

Правильно збудована покрівля має декілька шарів з різних захисних матеріалів. Зовнішній вигляд даху не дає повної інформації про те, що знаходиться під черепицею. А там можуть бути розташовані елементи додаткового захисту даху від проявів погоди.

komplektyushie dlya krovli e1538555065276

В повному складі покрівельний пиріг має такі елементи:

  • головний захисний шар. Це може бути будь-яка черепиця, традиційний шифер, залізні листи, деревина, очерет;
  • підпокрівельні плівки, що призначені для захисту дахової конструкції від проникнення вологи через пошкодження в покрівлі;
  • мансардні вікна, що монтуються на нахилених дахах і мають особливу конструкцію;
  • водостічні системи, що видаляють дощову та талу воду з даху;
  • снігоутримувачі для регулювання сходження снігу з даху;
  • плити ОСБ для суцільного вкриття кроквяної конструкції;
  • софіти як підшивка карнизів;
  • у разі існування житлової мансарди покрівельний пиріг має утеплювальний шар, наприклад, з мінеральної вати;
  • покрівельні вентиляційні засоби.

 

OSB плита

osbНахилена конструкція даху передбачає влаштування обрешітки для монтажу покрівельного матеріалу. У випадку з бітумною черепицею покриття має бути суцільним, і інакше неможливо покласти гонти черепиці. Можна вкрити крокви суцільним шаром каліброваної деревини, наприклад, соснової дошки, можна покласти листи фанери, але сьогодні найбільш розповсюджений матеріал – орієнтовано-стружкові плити ОСП (OSB). Виготовляють плити з натуральної деревини шляхом створення стружки. Подрібнена деревина укладається трьома шарами з додаванням епоксидної смоли. Після пресування утворюється дуже міцна плита, що набагато краще протистоїть дії вологи, ніж натуральна деревина. Поверхня – ідеально рівна, а розміри – стандартизовані, що є запорукою якісного, точного монтажу.

 

Теплоізоляція

teploizolyacia Матеріал призначений для утеплення житлових приміщень. Використовують його назовні та всередині. На нахилених дахах мінеральна вата виконує роль головного утеплювача мансарди або горища. Виробляють мінеральну вату з кам’яних волокон природного матеріалу базальту або скла. Базальтова або кам’яна вата вважається найбільш доцільною в утепленні дахів. За структурою цей будівельний матеріал нагадує звичайну медичну вату з бавовни, тому і має таку назву. Тобто він також має повітряні прошарки. Саме це і є фактором утеплювальної здатності матеріалу. Без наявності утеплювача в складі покрівельного пирога неможливо забезпечити раціональне використання теплової енергії на мансарді.

 

 

Мансардні вікна

7 roto2 Мансардні вікна є особливим типом віконних виробів. Їхня особливість в тому, що вони мають відкриватися догори, а тому створені з незвичайним механізмом, несхожим на ті, що в вертикальних стінових вінках. На мансардах під двома нахиленими скатами є і дві вертикальні стіни. Там влаштовують вікна і балкони, але світла від них може бути недостатньо для мансардного простору, тому існує формат мансардних вікон та люків для виходу на дах. Мансардні вікна не тільки пропускають денне світло в приміщення на горищі, але і прикрашають дах зовні. З такими елементами конструкції покрівлі виглядають дуже привабливо. Нахилені вікна мають різні механізми відкриття. Ті, що розташовані в верхній частині вікна розкривають віконний простір до можливості використання його як своєрідний балкон.

 

 

Підпокрівельні плівки

1 podkrovelnue plenki Ці елементи покрівельного пирога вкладають на суцільну основу дахової конструкції або на утеплювальний матеріал. Призначення плівок в залежності від типу. Є суцільні плівки, що стримують вологу від проникнення до основи даху або в утеплювач. Особливий вид плівок – перфоровані дрібними дірочками, що можуть пропускати пару з приміщень догори, або ті що пропускають воду вниз з-під черепиці в повітряний вентиляційний канал. Іноді використовують плівки-вітробарьєри, що протистоять вітровим потокам в середині вентиляційних каналів.

 

 

Водостічні системи

3 vodostok sistemu Сучасний дах важко уявити без водостічної системи. Призначення конструкції – в контрольованому відведенні дощової та талої води з даху. Безумовно, водяні потоки можуть падати з даху там, де вони з’являються, але це загрожує повільному руйнуванню фундаменту та розмиванню землі навколо будинку. Тому потоки води спрямовують у труби, через які вона опускається донизу і при цьому втрачає свою руйнівну енергію. Складаються водостічні системи з горизонтальних відкритих жолобів, змонтованих з невеликим нахилом в сторону приймаючих воронок та вертикально розташованих труб. Виробляють системи з полімерів, зі сталі або з міді. Пластикові системи досить міцні, щоб витримувати найбільші навантаження від дощу та снігу. Вартісний матеріал для водостоків – мідь, але і виглядає він дуже естетично та служить довго.

 

Снігоутримувачі

7 snegozaderjateli Ці елементи є не просто бажаними, а майже обов’язковими для нахилених дахів. Снігове навантаження на дах може бути надто великим і навіть небезпечним. Не можна допускати ситуації накопичення метрових шарів снігу на даху, адже лавинне сходження руйнує все на своєму шляху. Снігоутримувачі призначені для контрольованого спуску снігових шапок з дахів. За конструкцією снігоутримувачі розподіляються на такі види: решітчасті та трубчасті, суцільні снігобар’єри, окремі елементи – крючки та коронки.

 

 

 

Софіт

1 sofit Карниз кроквяної конструкції даху треба закривати знизу будівельним матеріалом. Ці системи називаються софітами. В старі часи карнизи підбивали деревиною, залізом або іншими підручними матеріалами. Сучасний варіант софітів – це полімерний матеріал. Вініловий софіт може бути суцільним або перфорованим маленькими дірочками для пропуску повітря в вентиляційний канал покрівлі. По якості монтажу софітової підшивки карнизу можна визначитися з оцінкою всього будівництва, адже процес є дуже кропітким та відповідальним.

 

 

 

 

Покрівельна вентиляція

3 krovelnaya ventilyacia Вона утворюється кількома способами:

між шарами покрівельного пирога залишають вільний простір для циркуляції повітря, що сприяє відведенню зайвої вологи за межі даху;

на гребні даху утворюють вентиляційний проміжок;

по поверхні нахиленого даху розміщують точкові вертикальні вентиляційні виходи.

Вентиляція необхідна для дахової конструкції. Вона відводить зайву вологу від усіх елементів покрівельного пирога. Відсутність вентиляції загрожує критичному накопиченню води під покрівлею, повільному руйнуванню кроквяної конструкції та втраті утеплювальної функції мінеральної вати.

Галерея робіт

Зв'язок з нами

Україна, Київ
Офіс №1 вул. Червоноткацька 42
Офіс №2 вул. Соборна, 1А (Петропавлівська Борщагівка)

Пн-Пт - 09:00-18:00 Сб/Нд - вихідний
queentile classic cofe2

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з Вами протягом 3 хвилин

ru
ua
error: