Про нас Контакти Галерея Акції Поради

СБС, АПП та окислена бітумна черепиця

Бітум – нафтовий продукт, що існує в природі або виробляється на нафтоперегінному заводі з сирої нафти. Неймовірна кількість заводського бітуму використовується на будівництві асфальтових доріг. Бітумна черепиця також містить штучний бітум, що з’являється в результаті перегонки нафти.

Бітум є досить нестійкою речовиною і дуже сильно залежить від умов використання. Мороз та спека кардинально впливають на властивості матеріалу. Бітум на витримує різких змін температури, розплавляється на сонці, має підвищену текучість при нагріванні, при охолодженні до низьких мінусових показників втрачає монолітну структуру. Коли в перші десятиліття застосування бітумної покрівлі років 100 тому користалися звичайним бітумом, то знали ці вади матеріалу і проводили дослідження щодо покращення властивостей бітуму. В 20 столітті відбувались наукові та технологічні дослідження відносно нафтового продукту, оскільки бітумна черепиця на американському та європейському континентах стала на рівних конкурувати з традиційною керамічною покрівлею.

sbs modificirovannaya bitumnaya cherepitsa

Бітумна черепиця мала стати більш надійною. Дослідники виробили два основних методи покращення технічних характеристик бітуму: окислення та змішування з полімером. Технології різко подовжили термін використання бітумної черепиці в різних кліматичних зонах. Технологія окислення розповсюджена, в основному, в Америці, полімерна обробка – в Європі. Способи конкурують між собою і кожен з них має свої переваги і вади.

Оксленна бітумна черепиця

Американська технологія втілюється в мільярдах квадратних метрів бітумної черепиці щорічно. Більшість покрівель в США та Канаді вкриті черепицею саме з окисленого бітуму. Досконала обробка сировини шляхом штучного окислення дає унікальний результат – модифікований бітум, здатний служити десятки років без змін в структурі матеріалу. Сутність методу – збагачення сировинного бітуму киснем. Під час цього процесу відбувається штучне, прискорене старіння бітуму, яке може відбуватися на даху кілька років, але з втратою надійності покрівлі. Окислений бітум збільшує термін служби черепиці в кілька разів, покращує витривалість при різких перепадах температур, стійко переносить морози та спеку. Деякі покупці черепицю з окисленим бітумом вважають неповноцінною, сурогатом. Європейський маркетинг щодо модифікованого бітуму зробив свою справу. Приклади неякісної черепиці з окисленого бітуму, виготовлені на фабриках східної Європи посіяли зерна сумніву в технології окислення бітуму. Навіть позитивний масовий приклад Північної Америки не переконую декого в дієвості технології. А причина – в недодержанні технологічного процесу при виробництві заради здешевлення продукції. Винна не технологія окислення, а недбале відношення до неї на деяких заводах. Черепиця к окисленого бітуму має такі особливості і переваги:

  • легко переносить сильні морози північних регіонів. Приклад – північ Канади з надзвичайно низькими температурами взимку. Там американська бітумна черепиця почуває себе добре і служить довго;
  • теплостійкість вища за СБС-модифікований бітум приблизно на 10-20 градусів;
  • матеріал має більш щільну консистенцію бітуму та жорстку конструкцію черепиці, тому край виробу не піднімається сильним вітром, тобто не втрачає дочасно свою функціональність.

 

Бітум модифікований СБС та АПП полімерами

Європейське виробництво бітумної черепиці засноване на використанні полімерно-модифікованого бітуму. Саме в Європі вважають, що змішаний з полімером бітум – найбільш прийнятний для європейського клімату продукт. Правда, не уточнюють, що в Європі є холодна Сутність технології полімеризації бітуму – в додаванні до нафтового продукту 3-6% полімеру, який переносить свої полімерні властивості на загальний продукт. Змішування відбувається на спеціальному обладнанні. В результату не створюється нова речовина, а лише з’являється суміш речовин. Таким чином з’являються нові властивості продукту. Головна мета – подовження терміну служби бітумної черепиці. І ця мета досягається процесом додавання полімеру до бітуму. Покращують бітумну черепицю двома основними технологіями:

  • додаванням полімеру СБС – стирол-бутадієн-стиролу. Ця речовина впливає на загальну здатність черепиці протистояти руйнівним процесам – воді, дощу, граду, снігу, морозу та високій температурі. Особливо впевнено переносить сильні морози і не втрачає еластичність;
  • додаванням АПП полімеру – атактичного поліпропілену, що посилює опір ультрафіолетовому випромінюванню, відзначається стійкістю до кислот та лужних речовин, посиленою адгезією до скла та металу. Особливо добре реагує на підвищені температури під час літної спеки.

Кожному покупцю товару важливо бути впевненим, що він отримує саме той продукт, що забезпечить йому спокійне життя на багато років без хвилювань за дах свого будинку. Наші фахівці надають детальну та правдиву інформацію про бітумну черепицю від всіх виробників. Допоможемо зорієнтуватися в морі товарних пропозицій та обрати для себе оптимальний варіант придбання.

Галерея робіт

Зв'язок з нами

Україна, Київ
Офіс №1 вул. Червоноткацька 42
Офіс №2 вул. Соборна, 1А (Петропавлівська Борщагівка)

Пн-Пт - 09:00-18:00 Сб/Нд - вихідний
queentile classic cofe2

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з Вами протягом 3 хвилин

ru
ua
error: