Про нас Контакти Галерея Акції Поради

Монтаж бітумної черепиці

Монтаж бітумної черепиці – складний процес, що відбувається протягом виконання кількох будівельних етапів. Умовно його можна розділити на дві фази – підготовчу та основну. В підготовчий період виконуються роботи з монтування нахиленої конструкції даху. Встановлюються крокви, обрешітки або суцільне покриття, розміщують утеплювальну вату, стелять підпокрівельні плівки. Основним етапом можна вважати сам процес монтажу черепиці, що відбувається після всіх підготовчих робіт.

Монтаж будь-якого покрівельного покриття є досить складним і фізично важким заходом. Не всі чоловіки здатні витримати навантаження та працювати на схилі, на великій висоті від землі. Тобто монтаж вимагає мати знання і уміння, фізичну спроможність та обов’язок дотримуватися правил техніки безпеки. Самодіяльність в цій справі досить небезпечна. Крім того, експерименти над власним дахом можуть стати економічною проблемою в разі неправильного виконання монтажу. Доцільно скористатися послугами професійних будівельників.

krovelnye raboty
Монтаж кроквяної системи

Будують конструкцію даху, в основному, з деревини. Крокви – це масивні та міцні балки та бруси. На них монтують дерев’яну обрешітку або суцільну площину. Суцільне покриття виготовляють зі струганої каліброваної дошки. Останнім часом в практиці використовують стандартизовані плити з дерев’яної стружки. Вони мають назву ОСП – орієнтовано-стружкова плита (OSB – латиницею). Її прибивають цвяхами або прикручують шурупами до нахиленої конструкції даху. Іноді використовують і фанеру для суцільного покриття. Важливо використовувати лише сухі вироби з дерева або стружки.  

Підкладковий матеріал

Підкладка потрібна для покрівлі з подвійною метою. По-перше – відводити від деревини пару, що піднімається з теплих приміщень. По-друге – ізолювати вологу, що пробивається через пошкоджені місця в бітумній покрівлі. В умовах суцільної конструкції з деревини для монтажу бітумної черепиці використання підкладкових плівок обов’язкове. Відсутність в покрівлі такого запобіжного засобу призводить до стійкого зволоження і повільного псування кроквяної конструкції. Також під небезпекою опиняється утеплювальна вата, адже волога викликає втрату функціональності по збереженню тепла. Захисні плівки закріплюють на схилі скобами з будівельного степлера.  

Цвяхи

Для монтажу бітумної черепиці використовують спеціальні оцинковані цвяхи з широкими шляпками. Їх забивають таким чином, щоб шляпка була на рівні з площиною черепиці. Всі інші варіанти вважаються неправильними і не функціональними, адже заглиблення буде збирати воду, а ті, що підняті над площиною черепиці, сприятимуть поганому склеюванню бітумних виробів з основою. Довжина цвяха має бути не менше 19 міліметрів, а діаметр шляпки – 10-12 мм.  

Приклеювання черепиці до основи

Бітумна черепиця тримається на даху завдяки міцному склеюванню з основою та прибиванню невидимої частини цвяхами. З тильної сторони всі черепичні гонти мають місця, вкриті бітумним клеєм. В теплу погоду, завдяки бітумному клею, гонти черепиці склеюються між собою та с дерев’яною основою. При низькій температурі повітря, що наближається до нуля градусів неможливо отримати ефект склеювання виробів. Лише тепла сонячна погода придатна для завершення процесу утворення монолітної черепичної покрівлі. Бітум проявляє свою здатність до склеювання лише при нагрівання від літнього сонця.  

Видалення захисної плівки з гонта черепиці

На зворотній стороні бітумної черепиці є захисна плівка. Вона існує для того, щоб запобігати склеюванню між собою черепичних гонтів під час зберігання на складі та транспортування товару. Бітум, що вкриває черепицю з внутрішньої сторони обов’язково приклеюватиметься до зовнішнього шару нижнього виробу, тому його і вкривають захисною плівкою. Її знімають вже під час монтажу черепиці.  

Утворення вентиляції бітумної покрівлі

Вентиляція потрібна для виведення за межі покрівлі зайвої вологи. Повітря виносить воду в напрямку – знизу-догори. Потоки повітря входять в покрівельний пиріг через перфорований софіт на карнизі та, за законом фізики, піднімаються до гребня даху. І там через отвори вивітрюється назовні. Також монтують додаткові вентиляційні отвори – аератори. За будівельними нормами площа в 1 кв.м. вентиляції має відповідати 150 квадратам покрівлі. З цього розрахунку і виготовляється вентиляційна система покрівлі.  

Металічні планки

Металічними планками прикривають виходи бітумної черепиці на краю фронтону та карнизу. Їх монтують перед укладанням черепиці.

Галерея робіт

Зв'язок з нами

Україна, Київ
Офіс №1 вул. Червоноткацька 42
Офіс №2 вул. Соборна, 1А (Петропавлівська Борщагівка)

Пн-Пт - 09:00-18:00 Сб/Нд - вихідний
queentile classic cofe2

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з Вами протягом 3 хвилин

ru
ua
error: