єВідновлення
єВідновлення
ПРО НАС КОНТАКТИ ГАЛЕРЕЯ АКЦІЇ ПОРАДИ

Недоліки металочерепиці та профнастилу

Металочерепиця та профнастил – це стальні покрівельні матеріали. Вони розповсюджені в Україні завдяки невеликій вартості покриття. Матеріал за ціною доступний представникам всіх соціальних прошарків населення. Сучасне будівництво, в основному, використовує металочерепицю або профільований стальний лист для вкриття житлових будинків, господарських споруд та громадських будівель. Металочерепиця трохи дорожча за профнастил, але і привабливість виробів набагато яскравіша. За технічними характеристиками та захисною здатністю вироби майже ідентичні.

Обирати покрівлю серед пропозицій ринку досить складно, адже асортимент продукції великий та різноманітний. Представлені бренди з багатьох країн та з місцевих підприємств. Зробити правильний вибір допоможе кваліфікований консультант. Наша компанія надає детальну консультацію щодо покрівельних матеріалів будь-якого виду, зокрема, металочерепиці та профнастилу.

metallocherepica ruukki monterrey foto

Продукти мають певні переваги та недоліки. Їх треба знати, аби свідомо зробити раціональний вибір. Стаття присвячена саме негативним рисам продукту. В інтернет-просторі існують безліч версій технічних характеристик будівельних матеріалів. Не всі вони є об’єктивними. Частина інформації має тенденційний зміст, що спрямований на дискредитацію технології тому, що товар конкурує з собі подібними виробами. Розповсюджена міфологія, створена на основі хибного знання або за бажанням нашкодити конкурентам.

Звернемося до об’єктивної інформації щодо властивостей та характеристик металочерепиці та профнастилу. Назвемо головні вади матеріалів. Визначимо ризики та шляхи усунення проблем.

 

Схильність до корозії

Сировина для виробництва металочерепиці та профнастилу – стальний лист. Матеріал спеціально готують для використання. Метал вкривають з обох сторін шарами антикорозійної речовини – цинку або сплавами його з іншими хімічними елементами – алюмінієм та кремнієм. За ідеєю, в такому стані сталь не мала б іржавіти. Але все ж таки це відбувається. Причини корозії:

  • неякісне покриття захисним шаром цинку. Також надто тонкий шар може бути легко пошкоджений та з того місці може розпочатися процес іржавіння;
  • необережне поводження з готовим виробом під час будівництва або транспортування;
  • використання абразивних матеріалів для розрізання металу на частини. На зрізах обов’язково розпочинається корозія, якщо не вкрити ці місця стійкою фарбою.

Металочерепиця та профнастил мають додаткове захисне покриття з полімеру, але він не здатний уберегти покрівлю від механічних пошкоджень, тому варто працювати з матеріалом акуратно.

 

Додаткові витрати з урахування відходів покрівельного матеріалу

Розрахунки на придбання партії покрівельного матеріалу завжди роблять з урахуванням можливих відходів на монтажі. Великі листи покрівельного матеріалу неодмінно піддаються розрізанню, аби покласти частини в місцях закінчення рядків, на всіх кутових елементах, на архітектурних виступах типу еркерів. Відрізані частини металочерепиці , в більшості випадків, вже не знадобляться на монтажі покрівлі. Відрізані частини профнастилу мають більшу імовірність застосування за призначенням.

Придбавати партію товару бажано на підставі точних розрахунків. Маючи виміри даху, можна досить правильно розрахувати кількість одиниць покрівлі з урахуванням нарізання виробів на частини. Але і це на дасть ідеально точного результату, тому варто передбачити кілька зайвих листів покрівлі, які можуть знадобитися і на майбутньому ремонті даху.

 

Звучання металічної покрівлі

Листовий металічний виріб є генератором звуків. Звукові хвилі металочерепиці та профнастилу з’являються завжди від падіння дощу, граду, дії вітру. Метал вібрує і при цьому звучить. Якщо на поверхні виробу нема полімерного покриття, то сила звучання буде надзвичайно велика та неприємна для вуха. Полімер частково погашає звукові хвилі, але все одно вони чутні в приміщенні.

Спасає вуха та нервову систему мешканців утеплювальний шар під покрівлею. Мінеральна вата здатна майже повністю приглушити шум дощу. Проживання на мансарді завдяки товстому базальтовому утеплювачу таке ж комфортне, як і на нижньому поверсі будинку, в тому числі і відносно шумової ситуації.

 

Здатність до утримання снігу

Металочерепиця та профнастил майже не затримують сніг, особливо при великому нахилі даху. Сніг одразу сповзає з покрівлі. Нездатність утримувати сніг на даху – це технічна характеристика виробів. З однієї сторони це не дуже добре, адже снігова шапка даху є додатковим утеплювачем, з іншої цілком непогано, що сніг не накопичується метровими кучугурами та не перетворюється на даховий льодовик під час відлиги. Частково утримує сніг на металічному даху система снігоутримувачів, снігобар’єрів.

 

Нагрівання металочерепиці та профнастилу на літному сонці

В порівнянні з керамічною, бітумною та композитною черепицями металічні покриття без зовнішнього захисного шару від ультрафіолетового та інфрачервоного випромінювань є надто вразливими до руйнівної дії сонячних променів. Ультрафіолет здатний зруйнувати структуру будь-якого матеріалу. А гарячі промені сонця так сильно нагрівають сталь, що до неї іноді не можна доторкнутися рукою, Крім того, теплова енергія отримана від світила передається в середину горищного простору. А якщо там збудована житлова мансарда, то під дахом без мінеральної вати просто неможливо знаходитися.

Галерея робіт

Зв'язок з нами

Київ
ОФІС №1 вул. Червоноткацька 42
ОФІС №2 вул. Соборна, 1А (П. Борщагівка)

ПН-ПТ 09:00-18:00 СБ/НД - вихідний
queentile classic cofe2

Вдячні Вам!

Подзвонимо найближчим часом.

ru
ua
error: