Про нас Контакти Галерея Акції Поради

Про покрівельні матеріали

У всі часи будівництва архітектурних споруд, навіть в епоху неоліту – за кілька тисяч років до нової ери, житлові приміщення вкривали дахом. Вони були різні за конструкцією, але мали спільну рису – спрямованість на захист від погодних проявів. Зрозуміло, що тоді використовувалися лише природні необроблені матеріали – деревина, листя великих рослин, гілки, шкіри тварин.

Архітектурна еволюція проявлялась в винаході обпаленої глиняної черепиці в античну епоху та в виробництві сучасних покрівельних матеріалів в 20 столітті. Україна в малоповерховому будівництві пройшла шлях від очеретяних дахів, що існували ще в середині минулого століття, через залізні та шиферні покрівлі до нових технологічних виробів.

Нова промислова продукція потрапила до нас від винахідливого та економічно розвиненого Заходу.

21

Сьогодні на внутрішньому ринку покрівельних матеріалів продають всі сучасні види черепиці:

 • бітумної;
 • керамічної;
 • цементно-піщаної;
 • композитної;
 • металічної.

  Кожен з видів – відомий та популярний у світі та в Україні. Нове малоповерхове будівництво в країні завершується монтажем сучасної черепиці. Колись монопольний матеріал – хвилястий шифер залишився на узбіччі будівничого процесу. Він майже витіснений з будівельного ринку більш функціональними та привабливими видами покрівельних матеріалів.  

Бітумна черепиця

Стартова технологія винайдена в США наприкінці 19 століття. З часом додавались нові види сировини та методи обробки. Нарешті, сформувався вид «бітумна черепиця», що складається зі сталих шарів та матеріалів:

 • склохолст нетканого типу, що є основою виробу, навколо котрого зібрані складові елементи структури;
 • основа з обох боків вкрита шарами модифікованого, тобто видозміненого бітуму;
 • зовнішній шар – кам’яна крихта базальту або сланцю, що щільно вкриває всю бітумну поверхню та міцно з ним склеєна;
 • використовують ще і полімерні прошарки для посилення міцності виробів та захисної здатності.

  Традиційно виробництвом бітумної черепиці є американські та європейські компанії. Великих успіхів в технології досягли підприємства в США. Вони виготовляють черепицю на основі окисленого бітуму. Американська продукція вважається товаром елітного класу і має багато чудових властивостей. В Європі бітум модифікують з застосуванням полімерів. Це дає трохи інший результат щодо характеристик. Американські та європейські виробники конкурують між собою за ринки Європи та решти світу. Є і в Україні фабрика бітумної черепиці, що продукує недорогі вироби для внутрішнього покупця. Бітумна черепиця – це покрівля для недорогої архітектури. Приватні будинки та котеджі в один-два поверхи вкривають цим матеріалом, і виглядають вони привабливо. Дорогі будинки та палаци з нахиленими дахами вкривають керамічною черепицею, тому що лише вона здатна гармонійно вписуватися в шикарні екстер’єри.  

Композитна черепиця

Технологія розроблена в Новій Зеландії. Ще декілька виробництв є в інших країнах. В Україну матеріал потрапляє з чеської фабрики. Сутність матеріалу – проміжний стан між бітумною та металічною черепицею. Композитна покрівля увібрала в себе риси обох видів. Складається матеріал з таких сировинних елементів:

 • стального оцинкованого та вкритого полімерами листа, що має рельєфну форму, схожу на керамічну черепицю;
 • полімерних шарів та ґрунтовок;
 • базальтового зовнішнього захисного шару, що нагадує покриття бітумної черепиці.

  Композитна розрахована на більш тривалий термін служби, ніж бітумна покрівля. Матеріал вважається виробом елітного класу і має відповідну роздрібну ціну. Здалеку композитна покрівля дуже схожа на керамічну черепицю, але поступається їй міцністю та красою. Також вона набагато дешевше глиняних покрівельних виробів. Лідером у виробництві є, безумовна, Нова Зеландія. Саме там рухають вперед технологічні дослідження та досягають видатної якості продукту.  

Металочерепиця

Основа виробу – стальний лист. Профілювання певного виду черепичної хвилі надають після обробки сталі. Спочатку метал вкривають цинком шляхом гальванізації або занурення в цинковий розплав. Потім додатково вкривають з обох боків кольоровим полімером. Наприкінці технологічного процесу піддають напівфабрикат пресуванню з наданням остаточної форми черепиці. Товарна металочерепиця має різну довжину виробів – від половини метра до кількох метрів завдовжки.  

Керамічна черепиця

Керамічний покрівельний матеріал виготовляють з натуральної глини шляхом нагрівання в спеціальних печах при дуже високій температурі. Глина запікається і набуває твердої форми, що здатна захищати дах сотні років без змін в структурі матеріалу. Колір глина отримує також в печі завдяки додаванню до сировинної маси оксиду заліза, що фарбує сировину в різні відтінки в залежності від умов гарячої обробки. В сировину додають і інші речовини, що покращують споживчі властивості черепиці. Окрім безумовних переваг, керамічна черепиця має значний недолік – вона дуже важка. Квадратний метр покрівлі важить більш, ніж 40 кг. Вартість керамічної черепиці – найбільша серед покрівельних матеріалів.  

Цементно-піщана черепиця

За виглядом такі вироби майже не відрізняються від керамічної черепиці, але коштують набагато дешевше. Тому що сировина менш вартісна. Виробляють черепицю з цементу, піску та деяких хімічних речовин. Це бетонна черепиця за своєю сутністю. Вона розрахована на довготривале використання, але трохи в цьому поступається керамічним виробам. Зовні черепицю фарбують. Монтаж подібний тому, як працюють з керамічною черепицею. Форми хвилі також схожі. Вага приблизно така сама.

Галерея робіт

Зв'язок з нами

Україна, Київ
Офіс №1 вул. Червоноткацька 42
Офіс №2 вул. Соборна, 1А (Петропавлівська Борщагівка)

Пн-Пт - 09:00-18:00 Сб/Нд - вихідний
queentile classic cofe2

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з Вами протягом 3 хвилин

ru
ua
error: