єВідновлення
єВідновлення
ПРО НАС КОНТАКТИ ГАЛЕРЕЯ АКЦІЇ ПОРАДИ

Про вентиляцію покрівлі

Вентиляція потрібна на даху з метою виведення зайвої вологи з-під покрівлі. Залишати накопичену вологу під дахом небезпечно, тому що вона здатна пошкодити та навіть зруйнувати всю покрівельну конструкцію, повільно підточуючи її з середини. Виводять вологу ефективним способом – провітрюванням. Для цього в покрівельному пирозі роблять вентиляційні отвори та монтують вентиляційні елементи різного типу.

Мета вентиляційної системи даху – своєчасне відведення зайвої вологи з-під покрівлі та від утеплювача. Потрібна вентиляція не лише для житлової мансарди, але і для холодного горища, де не живуть люди. Ще в старі часи було помічено, що під дахом накопичується волога та псує покрівельне покриття, наприклад, очерет або деревину. Боротьбу з явищем вели простим способом – на фронтонах робили так звані слухові вікна невеликого розміру. Саме вони і провітрювали горищний простір від вологи.

Сучасні будівлі дещо складніші за конструкцією та більші за розмірами, ніж стародавні хатки, тому і увага до вентиляції має бути досконаліша. Завдання для проектувальників ідеального провітрюваного даху полягає в оснащенні покрівлі всіма ефективними засобами відведення вологи.

gaf cobra snow country vent konek1

Можливі елементи вентиляційної системи покрівлі:

  • вентиляційні отвори в підкарнизному просторі. Там влаштовують вентиляційний отвір між стіною та підшивкою шириною до 5 сантиметрів. Сучасні підшивні матеріали – софіти можуть мати вентиляційну перфорацію;
  • гребневі виходи, безперервні аератори (конёк – рос.) влаштовують з метою відводу вентиляційного повітря з-під покрівлі. Процес відбувається за законом фізики – повітря знизу піднімається догори і з-під гребня вивітрюється назовні. Висота гребеневих аераторів до 5 см. Вони сховані від погляду під гребеневою черепицею;
  • вентиляційні точкові елементи, аератори у вигляді труб, прикритих своєрідною парасолькою. Вони піднімаються над покрівлею на 45-50 сантиметрів, тобто вище можливого рівня снігу взимку. Монтують їх близько до гребня даху, щоб максимально відводити повітря. Необхідність в таких металічних або пластикових пристроях є при малому нахилі даху, коли гребінь надовго засипаний снігом і не здатний витягувати внутрішнє вологе повітря;
  • між черепицею або іншим зовнішнім покрівельним матеріалом та під покрівельною водозахисною плівкою влаштовують вентиляційний проміжок завтовшки до 5 сантиметрів. Саме по цьому каналу проходить повітря від карнизу до гребня даху та витягує накопичену вологу.

  Вентиляція виконує важливу захисну функцію – відводить зайву вологу та пару з-під покрівлі. Особливого значення набуває вентиляційна система, коли на горищі влаштована житлова мансарда. В холодну пору року там є обігрів. Тепло разом з парою піднімається догори і шукає місця для проникнення до утеплювального шару з мінеральної вати. Утеплювач має дуже привабливу для пари структуру з безліччю повітряних каналів. Саме туди і прагне потрапити пара. Зіткнувшись з низкою температурою, пара конденсується у краплі води, що затримуються в утеплювачі, якщо нема навколо циркулюючого повітря. Безперервний процес надходження пари протягом всієї зими створює ризик накопичення води на кілька відер. Критична маса вологи позбавляє мінеральний утеплювач можливості утримувати тепло. Головний висновок – вентиляція покрівлі має існувати і альтернативи цьому нема.

Галерея робіт

Зв'язок з нами

Київ
ОФІС №1 вул. Червоноткацька 42
ОФІС №2 вул. Соборна, 1А (П. Борщагівка)

ПН-ПТ 09:00-18:00 СБ/НД - вихідний
queentile classic cofe2

Вдячні Вам!

Подзвонимо найближчим часом.

ru
ua
error: