Про нас Контакти Галерея Акції Поради

Утеплення покрівлі та фасаду

Утеплення житлових будівель – актуальна дія, що має потужний економічний стимул. Енергоносії дорожчають двічі на рік, і платити за електрику та тепло стає все важче і важче. Збереження коштів та нервової системи можливе шляхом проведення заходів ефективного утеплення будинків. Саме цим і займаються сьогодні свідомі громадяни. Виявляється, що не варто надто економити способом примусового зменшення споживання енергії, тому що разом з утепленням відбувається автоматичне скорочення використання тепла.

Утеплюють ті місця будинку, де відбувається втрата тепла через так звані місткі холоду. Це можуть бути стіни, вікна, двері, дах. Саме їх і треба утеплювати. Вважається, що будинок без комплексного утеплення вивітрює назовні більш, ніж 80% тепла. Тобто з запровадженням ефективних утеплювальних заходів витрати тепла і коштів мають скоротитися майже вдвічі. Це розуміють люди, що налаштовані на економію власних коштів.

maxresdefault
Утеплення нахиленого даху

Утеплюють дах будинку, коли на горищі є житлові приміщення, тобто збудована так звана мансарда. Стінами їй слугують сторони нахиленого даху. Оскільки кроквяна конструкція надто легка, щоб бути повноцінною стіною і стелею одночасно, її утеплюють спеціальними матеріалами, що виробляться на фабриках. В готовому вигляді утеплювач доставляється на будмайданчик і монтується під час будівництва даху або вже на готову конструкцію.

На сьогодні найбільш ефективним та популярним матеріалом для утеплення є мінеральна вата. Її виготовляють з натурального каміння, скла або суміші речовин для отримання скляних волокон. Розпечену до рідкого стану сировину потоками повітря видувають з центрифуги. Так з’являються маленькі волокна з кам’яної або скляної сировини. З цих волокон створюють мати утеплювача, що містить в тілі безліч повітряних мікрокамер. Саме повітря і є ефективним теплоізолятором.

Мінеральну вату укладають суцільним шаром та закріплюють на кроквяній конструкції таким чином, щоб не залишалось жодного вільного простору, де можуть утворюватися містки холоду. Щільність утеплювача має бути не нижча за 20 кг/м3. При нахилі даху менше 12 градусів треба збільшувати щільність утеплювача і досягти показника до 155 кг/м3.

Мінеральна вата створена з натурального каменю або скла, тому не горить на відкритому вогні і не підтримує горіння. Вона також добре стримує звукові хвилі. За бажанням, товщину утеплювального мату можна розрахувати по формулі, що є в відкритому доступі в інтернеті. Утеплювач виробляють компанії зі світовим ім’ям – Rokwool Domrock, Rockmin, Isover та на інших фабриках.

 

Утеплення стін

Утеплення стін на сучасному будівництві стало майже нормою. Зрозуміло, що дешевше змонтувати утеплювальну конструкцію паралельно з будівничим процесом. На готовому об’єкті, що вже експлуатується, набагато важче організувати додаткові будівельні заходи. І це коштує дорожче. Але все одно – утепленню підлягають більшість будівель.

Стіни зовні утеплюють базальтовою ватою або пенопластом завтовшки від 10 сантиметрів. Фасади можуть бути вентильованими, тобто мати повітряний прошарок між утеплювачем і фасадним оздобленням різними декоративними панелями з пластику або металу. Коли застосовують вентильований фасад, обов’язково вкривають утеплювач захисними плівками, зокрема вітрозахисною мембраною, щоб запобігати руйнування волоконного утеплювача силою вітру, що циркулює в повітряному проміжку. Щільність утеплювача має бути не менше 65 кг/м3.

Пенопластове утеплення має бути вкрите штукатуркою – акриловою або мінеральною. Базальтовий утеплювач щільністю від 135 кг/м3 також може бути вкритий штукатуркою – силіконовою або силікатною. Приклад якісного утеплювача – базальтова вата Rokwool Fasrock, Fasrock Max.

 

Утеплення підлоги

На першому поверсі, що стоїть на землі підлога будується два способами: на лагах або на суцільній наливній основі. Якщо застосовують традиційну, старовинну технологію з лагами, то легку мінеральну вату просто розкладають в усіх проміжках між елементами дерев’яної конструкції. Потім набивають суцільне жорстке покриття, а вже зверху нього монтують чистову підлогу з ламінату або натурального паркету.

Другий спосіб влаштування основи – заливка бетоном або полімерною сумішшю базальтового мату високої щільності – від 156 кг/м3. Після остаточного набуття міцності створений бетонний утеплений шар вкривають підлогою з деревини, керамічної плитки, паркету, ламінату, лінолеуму.

Утеплювач виконую важливу функцію – зберігає тепло в будинку. Але важливо пам’ятати, що ця здатність можлива лише в умовах повного захисту утеплювача від вологи. Зволоження призводить до часткової або і повної втрати функціональності щодо ізоляції тепла. Тому важливо дбати про сухість утеплювача. Його вкривають водонепроникними плівками та мембранами для того, щоб не пропускати до мінеральної вати воду та пару або своєчасно відводити накопичену вологу.

Галерея робіт

Зв'язок з нами

Україна, Київ
Офіс №1 вул. Червоноткацька 42
Офіс №2 вул. Соборна, 1А (Петропавлівська Борщагівка)

Пн-Пт - 09:00-18:00 Сб/Нд - вихідний
queentile classic cofe2

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з Вами протягом 3 хвилин

ru
ua
error: